studenter i en lektionshall

Studentrepresentanter

Påverka institutionens inriktning och prioriteringar i följande arbetsgrupper, institutionsstyrelse och programråd. Kontakta gärna dina studentrepresentanter som listas nedan för att tala om dina åsikter och idéer: dina inlägg är viktiga!

Studentrepresentation

institutionsstyrelse

Studentrepresentanter till Institutionsstyrelsen är vald från studentkåren, Rindi, i början av varje läsår.  Läs mer om vad institutionsstyrelsen jobbar med.

Studentrepresentanter till 1 november, 2021:

Planerade möten under ht2021
  • 6 okt
  • 3 nov
  • 8 dec

Programrådet

Programrådet hålls två gånger per termin och kallas av studierektorn (för huvudområdet) och programkoordinatorerna (för bi-områden). Deras syfte är att utvärdera kurser och programmens struktur, förbättra pedagogiken samt ämnens innehåll för att säkerställa kontinuitet och kvalitet. Programkoordinatorer tar med sig ämnesspecifika frågor som tas upp i programrådet till de veckovisa operativa mötena. Programrådet måste inkludera studentrepresentanter. Representanter för rådet väljs genom en process som förvaltas av institutionen, tidigt i början av varje nytt läsår.

Studentrepresentanter:

Game Design 2019

  • Alex.Andersson.3311@student.uu.se
  • Ronja.jakobsson.1496@student.uu.se

Game Design 2020

  • Joel Uisk: joel.uisk.9676@student.uu.se

Game Design-Graphics 2019

  • Daria Bokovaya: Daria.Bokovaya.0620@student.uu.se
  • Erik Wiberg: erik.wiberg.5199@student.uu.se  

Game Design-Graphics 2020

  • Shai Panaga: shaimelkerjamias.panaga.0196@student.uu.se
  • Ryan Hellgren: ryan.hellgren.9049@student.uu.se

Game Design-Programming 2019

  • Teemu Laiho: Teemu.Laiho.0548@student.uu.se 

Game Design-Programming 2020

  • Alexander Sokolov: alexander.sokolov.3152@student.uu.se
  • Fabian Larsson: fabian.larsson.3189@student.uu.se

Game Design-Project Management 2019

  • Andrej Dudoglo:  Andrej.Dudoglo.7756@student.uu.se
  • Sarah Norén: Sarah.Noren.7266@student.uu.se 

Game Design-Project Management 2020

  • Christian Bondi: christian.bondi.8203@student.uu.se 
  • Sabina Hallmén: sabina.hallmen.9292@student.uu.se

Master Programme 2020

  • Rishi.Krishnansherly.0408@student.uu.se
Planerade möten under ht2021

Bachelor Progammes

  • 20 okt
  • 19 jan

Master Programmes

  • 27 okt
  • 12 jan

Eventgruppen

  • Madeleine Andrée-Särland, administrativ samordnare
  • Ulf Benjaminsson, universitetsadjunkt & ordförande
  • Finn Engström, tekniker & huvudskyddsombud
  • Teemu Laiho, studentrepresentant
  • Håkan Mattsson, universitetsadjunkt
  • Stephanie Noroozy, kursadministratör

Denne grupp välkomnar mera studentrepresentanter for 2020/21! Om du är intresserade, kontakta: Stephanie.Noroozy@speldesign.uu.se eller Madeleine.Andree-Sarland@speldesign.uu.se

Planerade Event
  • My First Jam, oktober
  • Alumni Night, december
  • Gotland Game Conference, juni
Senast uppdaterad: 2021-09-05